PxPixel
2020년 7월 15일 업데이트: 개인정보 보호정책이 업데이트되었습니다. 당사 소비자 서비스 개인정보 보호정책 및 기업 서비스 개인정보 보호정책은 2020년 8월 20일부터 적용됩니다. 2020년 8월 20일 이후 당사 서비스를 이용하는 경우, 새로운 정책에 동의하는 것으로 간주됩니다.
X
Mountain Resorts In Black Sea Region
Elevit Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

1. Elevit Yaylası

9.0
Çamlıhemşin (Yaylaköy Köyü Yolu), Çamlıhemşin, Rize
기타 야외활동 · 16개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 1884 metre yükseklikteki Elevit Yaylası, yörede muhtarlığı olan tek yayladır. Yayla ve çevresindeki ormanlık alanda başta yaban keçisi olmak üzere Doğu Karadeniz'e özgü pek çok hayvan görebilirsiniz.

Pokut Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

2. Pokut Yaylası

8.9
Çamlıhemşin, Rize
기타 야외활동 · 63개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2030 metre yükseklikte olmasına karşın jeomorfolojik konumu nedeniyle Karadeniz'den esinti aldığı için ağaç yönünden zengindir. Bu durum otantik evlerle birleşince inanılmaz görüntüler ortaya çıkıyor.

Avusor Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

3. Avusor Yaylası

8.8
Çamlıhemşin (Ayder-Avusor Yolu), 리제, Rize
· 13개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2400 metre yükseklikteki Avusor Yaylası, Çamlıhemşin'e 29 km uzaklıktadır. Trekking seviyorsanız yaylanın kuzeydoğusunda kalan Avusor Buzul Gölü'ne yaklaşık 50 dakikalık bir yürüyüşle çıkabilirsiniz.

Gito Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

4. Gito Yaylası

8.7
리제, Rize
기타 야외활동 · 27개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2100 metre yükseklikteki Gito Yaylası, Hemşin'e 18 km uzaklıktadır ancak yol koşullarından dolayı yolculuk 2 saat sürebilmektedir. Yaylanın etrafını saran ormanda pek çok endemik bitki görebilirsiniz.

Çiçekli Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

5. Çiçekli Yaylası

7.7
Çamlıhemşin (Çal Çiçekli Yolu), 리제, Rize
· 4개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2334 metre yükseklikteki Çiçekli Yaylası adını, içinde barındırdığı binbir güzellikteki çiçekten alır. Çoğunlukla papatyaların egemen olduğu yaylada pek çok endemik bitki de görebilirsiniz.

Yukarı Kavrun Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

6. Yukarı Kavrun Yaylası

8.8
Çamlıhemşin (Yukarı Kavrun-Göler Yolu), 리제, Rize
기타 야외활동 · 30개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2267 metre yükseklikteki Yukarı Kavron Yaylası, Kaçkar Dağları eteklerinde kuruludur. Aşağı Kavron Yaylası'na 1,5 km uzaklıktadır. Kaçkarlara tırmanacak olanlar için mola verilebilecek son yayladır.

Huser Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

7. Huser Yaylası

8.9
Çamlıhemşin (Aşağı Kaçkar-Huser Yolu), 리제, Rize
· Ayder · 14개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2400 metre yükseklikteki Huser Yaylası'nda yaklaşık 50 ev bulunmaktadır. Bulut denizine rastlayabilmek için şanslı olmanız gerek. Ancak yayla, her koşulda etkileyici güzellikte kareler sunmaktadır.

Çat Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

8. Çat Yaylası

8.7
Çamlıhemşin, Çatköy, Rize
캠핑장 · Çatköy · 18개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 1200 metre yükseklikteki Çat Yaylası en alçak yaylalardandır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra yol üzerinde bulunan ve Kirkor Usta tarafından 1901'de yapıldığı söylenen taş köprü de görülmeye değerdir.

9. Anzer Yaylası

8.0
İkizdere, Rize
기타 야외활동 · 18개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2105 metre yükseklikteki Anzer Yaylası, Rize ilinin kizdere ilçesine bağlıdır. Yaylada yetişen endemik bitkiler sayesinde dünyaca ünlü Anzer balı kendine özgü tat ve damak profilini kazanmıştır.

Hazindak Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

10. Hazindak Yaylası

7.4
Çamlıhemşin, Yukarışimşirli, Rize
· 5개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 1900 metre yükseklikteki Hazindak Yaylası; Ayder Vadisi ile Palovit Vadisi arasındaki sırt üzerinde yer alır. Ermeni ustaların elinden çıkan ahşap evler ve yaylayı çevreleyen mantarlar oldukça güzel.

Homeze Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

11. Homeze Yaylası

İkizdere, Rıza, Türkiye
기타 야외활동 · 1개의 팁

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2368 metre yükseklikteki Homeze Yaylası, Rize ilinin İkizdere ilçesine bağlıdır. Geleneksel ahşap evleriyle göze çarpan yayla, fotoğraf severlere oldukça güzel kareler sunma potansiyeline sahip.

Sivrikaya Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

12. Sivrikaya Yaylası

İkizdere (Rize-İspir Yolu), Sivrikaya, Rize
기타 야외활동 · Sivrikaya · 1개의 팁

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 1875 metre yükseklikteki Sivrikaya Yaylası'nın yerli halkını İkizdere Hemşinlileri oluşturmaktadır. Geniş otlakların ve ormanların bulunduğu yayladaki ahşap evler de büyüleyici güzelliktedir.

Samistal Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

13. Samistal Yaylası

Çamlıhemşin, Yaylaköy, Rize
기타 야외활동 · 2개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Çamlıhemşin sınırlarındaki Samistal Yaylası 2450 metre yüksekliktedir. Yüksek olduğu için ağaç bakımından yetersiz olan yaylada evler taş materyalle yapılmıştır. Kar yağışı eylül sonu başlamaktadır.

Amlakit Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

14. Amlakit Yaylası

8.0
Çamlıhemşin, 리제, Rize
· Çamlıhemşin · 2개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Çamlıhemşin sınırlarındaki Amlakit Yaylası yaklaşık 2000 metre yüksekliktedir. Vartevor Şenlikleri ile ünlü olan yayla, Kaçkarlara tırmanacak olanlar için oldukça elverişli kamp alanları sunacaktır.

Verçenik Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

15. Verçenik Yaylası

7.3
Çamlıhemşin, 리제, Rize
기타 야외활동 · 2개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2610 metre yükseklikteki Verçenik Yaylası çevresindeki buzul gölleriyle hem fotoğrafçılara hem de trekking için gelenlere unutulmaz anlar yaşatacaktır. Dağcılar için de uygun kamp alanları bulunuyor.

Çağrankaya Yaylaları is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

16. Çağrankaya Yaylaları

Çağrankaya, İkizdere, Rize
기타 야외활동 · 10개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: En alçağı 2300 mt. olmak üzere 3 yayladan oluşan Çağrankaya, XV. yüzyılda Karamanoğullarından bölgeye göç ettirilen Avşarlar tarafından kurulmuştur. Trekking, off-road ve dağ sporları için uygundur.

Kavrun Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

17. Kavrun Yaylası

7.9
Ayder, Ayder, Rize
식물원 · 3개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 1950 metre yükseklikteki Kavrun Yaylası, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlıdır. Yukarı Kavrun Yaylası ile arasında yaklaşık 1,5 km vardır. Yaylaya 3 km uzaklıktaki Adsız Göl de görülmeye değer.

Mahura Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

18. Mahura Yaylası

7.2
İkizdere, İkizdere, Rize
기타 야외활동 · Tozköy · 2개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Rize ilinin İkizdere ilçesine bağlı olan Mahura Yaylası, 2643 metre yüksekliktedir. Geleneksel olarak her ağustosta yaylada likapa-yaban mersini (vaccinium myrtillus) festivalleri düzenlenmektedir.

Ovit Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

19. Ovit Yaylası

6.0
İkizdere (Rize-İspir Yolu), İkizdere, Rize
기타 야외활동 · 2개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2640 metre yükseklikteki yaylada sarp kayalıklar arasından geçerken kendinizi gotik bir korku filminde hissedebilirsiniz. Sisli tepeler ardında her an Dracula'nın şatosunu görebilecekmişsiniz gibi.

Palakçur Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

20. Palakçur Yaylası

İkizdere, Yukarışimşirli, Rize
전망대 · 팁 또는 리뷰 없음

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Yaklaşık 2200 metre yükseklikte bulunan Palakçur Yaylası, Çamlıhemşin ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıktadır. 10-15 evden oluşan yaylada birbirinden ilginç mantarlar fotoğraflayabilirsiniz.

Varda Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

21. Varda Yaylası

İkizdere, İkizdere, Rize
기타 야외활동 · 2개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2460 metre yükseklikteki Varda Yaylası, İkizdere ilçesine bağlıdır. Diğer yaylalara göre oldukça büyük bir alana sahip olan yaylada kaçak yapılaşma, yaylanın otantik yapısını bozmaya başlamış.

Manle Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

22. Manle Yaylası

İkizdere (Yeşilyurt, Kirazlı ve Güney Mahallesi), 리제, Rize
기타 야외활동 · 2개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 1952 metre yükseklikteki Manle Yaylası'na İkizdere ilçe merkezinden yaklaşık yarım saatlik bir yolculukla çıkılabilir. Kamp için oldukça uygun alanlar sunan yaylada Manle Şelalesi de görülmeye değer.

Ambarlı Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

23. Ambarlı Yaylası

6.6
Çamlıhemşin, 리제, Rize
· 5개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2500 metre yükseklikteki Ambarlı Yaylası, Çamlıhemşin'e 46, Hemşin'e 42 km uzaklıktadır. Genellikle Goboca, Zuğa ve Senoz köylerince kullanılan yaylanın yakınlarında pek çok buzul gölü bulunmaktadır.

Eğnaçor Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

24. Eğnaçor Yaylası

Çataldere, Çayeli, Rize
기타 야외활동 · 1개의 팁

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2800 metre yükseklikte yer alan Eğnaçor Yaylası, Çayeli ilçe merkezine 47 km uzaklıktadır. Eğnaçor Gölü yanında kurulan yayla hem çiçek fotoğrafçıları hem de kampçılar için uygun alanlar içermektedir.

Mesoraş Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

25. Mesoraş Yaylası

7.8
Hayrat (Sarıbey Köyü Yolu), 트라브존, 트라브존 주
기타 야외활동 · Sarmaşık Mahallesi · 5개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Ortalama 2500 metre yükseklikteki Mesoraş Yaylası, Trabzon ilinin Hayrat ilçesine bağlıdır. Balıyla ünlü olan bölgede çam, kızılağaç, gürgen ve kayın gibi ağaçlar da yaygındır. Kampçılığa uygundur.

Trovit Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

26. Trovit Yaylası

Çamlıhemşin, Çamlıhemşin, Rize
기타 야외활동 · Çat Vadisi · 2개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Yaklaşık 2520 metre yükseklikteki Trovit Yaylası, Çamlıhemşin ilçe merkezine 64 kilometre uzaklıktadır. Bu yaylada da yalnızca yazın konaklama yapılıp yayla şenlikleri ağustos ortasında başlamaktadır.

Kale Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

27. Kale Yaylası

Çamlıhemşin, 리제, Rize
기타 야외활동 · Kale · 2개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Yaklaşık 2800 metre yükseklikteki Kale Yaylası, Çamlıhemşin'e bağlıdır. Fırtına Deresi'nin doğduğu noktada bulunan yayla, Kaçkarların bir kısmını oluşturan Tatos Dağı'nın eteklerinde kurulmuştur.

Marbudam Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

28. Marbudam Yaylası

Çayeli, İncesu, Rize
기타 야외활동 · 3개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2280 metre yükseklikteki Marbudam Yaylası, Çayeli ilçesine 48 km uzaklıktadır. Küçük ve otantik yapıdaki yaylada, soğuk iklim koşullarından dolayı evler diğer yaylalara göre birbirine daha yakındır.

Kanboz Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

29. Kanboz Yaylası

Güneysu, 리제, Rize
기타 야외활동 · 팁 또는 리뷰 없음

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Yaklaşık 1933 metre yükseklikteki Kanboz Yaylası, Rize ilinin Güneysu ilçesine bağlıdır. Genelde çevresindeki İslahiye, Selamet ve Gürgen köyleri tarafından yaz aylarında kullanılmaktadır.

Palovit Yaylasí is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

30. Palovit Yaylasí

Çamlıhemşin (Palovit-Samistal Yolu), 리제, Rize
기타 야외활동 · Yaylaköy · 1개의 팁

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2400 metre yükseklikteki Palovit Yaylası, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlıdır. Balahovit olarak da bilinir. Yaklaşık 80 evden oluşan yayla, bulunduğu vadi üzerindeki en büyük yayladır.

Siprona Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

31. Siprona Yaylası

Ardeşen, 리제, Rize
기타 야외활동 · 1개의 팁

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Yaklaşık 1880 metre yükseklikteki Siprona Yaylası, Ardeşen ilçe merkezine 35 kilometre uzaklıktadır. Trekking sevenler için yayladan 2200 metre yükseklikteki Siprona Tepesi'ne rota oluşturulabilir.

Çakıroğlu Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

32. Çakıroğlu Yaylası

7.8
Hayrat, Of, 트라브존 주
기타 야외활동 · 2개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Yaklaşık 2500 metre yükseklikteki Çakıroğlu Yaylası, Trabzon ilinin Hayrat ilçesine bağlıdır. Dev Türk bayrağıyla donatılan yaylada ve çevresinde pek çok bitki ve mantar türü gözleyebilirsiniz.

Koçdüzü Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

33. Koçdüzü Yaylası

Yukarışimşirli, Çamlıhemşin, Rize
기타 야외활동 · 팁 또는 리뷰 없음

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2400 metre yükseklikteki Koçdüzü Yaylası halk arasında Sarikançeni olarak da bilinir. En ayırt edici özelliği, bölgedrki diğer yaylaların aksine, yaylada yaşayanların Hemşinli değil Laz olmasıdır.

Sal Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

34. Sal Yaylası

리제, Rize
기타 야외활동 · 13개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2070 metre yükseklikteki Sal Yaylası, Çamlıhemşin'e bağlıdır. Yaylada bulunan evler Hemşin mimarisine göre yapılmıştır. Yaylanın bulunduğu bölgede herhangi bir dere ya da ırmak bulunmamaktadır.

Badara Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

35. Badara Yaylası

Çamlıhemşin, 리제, Rize
기타 야외활동 · 10개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 1850 m. yükseklikteki Badara Yaylası, Çamlıhemşin ilçe merkezine 42 km uzaklıktadır. Papatya ve çam ağaçlarıyla çevrili yayla kamp yapmaya elverişli olup fotoğrafçılar için masalsı kareler sunacaktır.

Golazena Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

36. Golazena Yaylası

Ardeşen, Eskiarmutluk, Rize
기타 야외활동 · Eskiarmutluk · 1개의 팁

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2250 metre yükseklikteki Golazena Yaylası, Ardeşen ilçesine 48 kilometre uzaklıktadır. Yaklaşık 85-90 evden oluşan ve otantik-rustik evleriyle öne çıkan yaylanın yerli halkını Lazlar oluşturmaktadır.

Vaşa Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

37. Vaşa Yaylası

İkizdere, 리제, Rize
기타 야외활동 · 1개의 팁

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2640 metre yükseklikteki Vaşa Yaylası, İkizdere ilçesine bağlıdır. Terk edilmiş olan yayla otantik özelliklerini korumuştur. Fotoğrafa meraklı olanlar için görsel yönden doyurucu kareler sunacaktır.

Ceymakçur Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

38. Ceymakçur Yaylası

Yukarışimşirli, Rize
도로 · 1개의 팁

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: Yaklaşık 2300 metre yükseklikteki Ceymakçur Yaylası, Çamlıhemşin ilçesine bağlıdır. Mayıs-ekim arası aktif olan yayla, Aşağı Ceymakçur ve Yukarı Ceymakçur olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Tobamzga Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

39. Tobamzga Yaylası

Eskiarmutluk, Rize
캠핑장 · 팁 또는 리뷰 없음

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2640 metre yükseklikteki Tobamzga Yaylası, Rize ilinin Ardeşen ilçesine bağlıdır. Yayla; Golazena, Sırt ve Tunca vadisinde bulunan dere yaylaları ile komşudur. Yaylada Lazlar yaşamaktadır.

Demirkapı Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

40. Demirkapı Yaylası

9.0
Çaykara, Çaykara, 트라브존 주
기타 야외활동 · Demirkapı · 12개의 팁과 리뷰

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 1900 metre yükseklikteki Demirkapı Yaylası, Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlıdır. Trekking ve dağ bisikleti gibi aktivitelere uygun olan yayla, kamp yapmaya da elverişlidir.

41. Garzavan Yaylası

İkizdere, 리제, Rize
기타 야외활동 · 팁 또는 리뷰 없음

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2124 metre yükseklikteki Garzavan Yaylası, Rize ilinin İkizdere ilçesine bağlıdır. 2020 yılındaki çığ olayında kimi evler yıkılmıştır. Yaylaya üç buçuk km uzaklıktaki Soğanlı Gölü de görülmeye değer.

Haçivanak Yaylası is one of Mountain Resorts In Black Sea Region.

42. Haçivanak Yaylası

Çamlıhemşin (Elevit-Haçivanak Yolu), 리제, Rize
기타 야외활동 · Haçivanak · 팁 또는 리뷰 없음

Sonnur Y.Sonnur Yazıcı: 2640 metre yükseklikteki Haçivanak Yaylası, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlıdır. Rekor yüksekliğinden dolayı çetin kış koşullarında pek çok ev, kara yenik düşmüştür. En bakir yaylalardandır.